Czwarte miejsce Orlików w Bytomiu!

W niedzielę 03.04.2016 Orliki pod wodzą trenera Piotrka brały udział w turnieju organizowanym przez Akademię Piłkarską Champions Bytom. W turnieju wzięło udział 6 zespołów: APC Bytom, AS Wojkowice, Ruch Radzionkó, Piast Ożarowice, Piast Strzelce Opolskie i oczywiście Sportowa Częstochowa. W pierwszych dwóch meczach podopieczni trenera Piotra musieli uznać wyższość rywali Piast Strzelce Opolskie (3-1) i Ruchu Radzionków (1-0). W obu tych spotkaniach brakowało Nam szczęścia, rywali często ratowały słupki po strzałach Naszych zawodników. W kolejnych dwóch spotkaniach Nasi chłopcy wygrali 1-0 z Piast Ożarowice i APC Bytom. W spotkaniu decydującym o 3 miejscu niestety przegraliśmy z AS Wojkowice 3-0.

Wyniki:
Piast Strzelce Opolskie - Sportowa Częstochowa 3-1 (Despet)
Ruch Radzionków - Sportowa Częstochowa 1-0
Piast Ożarowice - Sportowa Częstochowa 0-1 (Kozera)
APC Bytom - SportowaCzęstochowa 0-1 (Pruban)
AS Wojkowice - Sportowa Częstochowa 3-0

Najlepszym zawodnikiem turnieju został decyzją trenerów i organizatorów zawodnik Sportowej Częstochowy - Marcel Pruban. Gratulujemy!

Kadra: Szymczyk Michał - Kozera Bartłomiej, Motyka Bartosz, Cygan Miłosz, Całus Kacper, Bąk Adrian, Pruban Marcel, Despet Jakub

Oczami trenera Piotrka: " Początek turnieju nie był dla Nas łatwy. Brakowało Nam skuteczności a czasami po prostu " piłkarskiego szczęścia" pod bramką rywali. Rywale wykorzystywali Nasze błędy w rozegraniu piłki od własnej bramki i strzelali gole. Cieszę się że chłopcy potrafili się podnieść i w kolejnych dwóch meczach zagrać już na swoim poziomie i wygrać te spotkania w dobrym stylu. Niestety ostatni mecz Nam nie wyszedł i znowu Nasze błędy indywidualne spowodowały, że bramki strzelali rywale. Widać było, że część chłopców jest zestresowana i w pewnych momentach brakowało spokoju. Mam nadzieję, że zebrane doświadczenia podczas turnieju zaprocentują w kolejnych meczach i turniejach i chłopcy będą już mniej zestresowani. "

Powiązana galeria: