Najmłodsi zagrali w Kłobucku na Mikołajkowym Turnieju Piłkarskim

W niedzielę 4 grudnia nasza najmłodsza grupa zawodników wzięła udział w zawodach piłki nożnej organizowanych w Kłobucku przez MLKS ZNICZ Kłobuck. Zaproszenie na zawody otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionego trenera Konrada Wilka, za co serdecznie dziękujemy.

Na starcie zjawiło się 14 zespołów, dwa zespoły Sportowej Częstochowy, trzy zespołu utworzone przez gospodarzy, dwie ekipy z UKS Sokół Wręczyca, SKRA Częstochowa, UKS Orzeł Konopiska, Orlik Blachownia oraz jeden zespół OKSZY Łobodno.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, gdzie rywalizowano w systemie „każdy z każdym”.
W myśl, zasady, że na tym etapie młodzi sportowcy powinni cieszyć się grą w piłkę i zbierać doświadczenie nie były prowadzone żadne klasyfikacje strzeleckie ani końcowe. Wszyscy młodzi sportowcy po rozegraniu sześciu meczy byli niesamowicie zmęczeni, ale jednocześnie szczęśliwi, co bardzo nas cieszy i daje sygnał, że na takie zawody warto jeździć. Trzeba zwrócić uwagę, że byliśmy jedynym zespołem, gdzie występowały dziewczynki, nasze dzielne piłkarki to Nadia i Kinga – brawo dla Was!

Co do samej gry, wniosek jest jeden. Cały czas dużo pracy jeszcze przed nami, ale jest to praca przyjemna i dająca satysfakcję. Za jakiś czas, będziemy mogli obserwować tego efekty. Wierzymy w to!

Na zakończenie turnieju każdy zespół otrzymał za udział pamiątkowy dyplom, każdy uczestnik pamiątkowy zloty medal i paczkę słodkości od Mikołaja i Burmistrza Miasta Gminy Kłobuck – Jerzego Zakrzewskiego.

Dziękujemy za turniej wszystkim naszym zawodnikom oraz rodzicom, którzy byli z nami i gorąco dopingowali piłkarzy!