Rocznik 2008 jedzie na turniej ! :)

W sobotę 8 kwietnia drużyna prowadzona przez trenera Arkadiusza Cygana - rocznik 2008 weźmie udział w Turnieju Piłkarskim o Żonkilowy Puchar Nadziei organizowany przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej w ramach ogólnoświatowej Kampanii Pola Nadziei.

W turnieju zagrają KS Stradom Częstochowa, Sportowa Częstochowa, KS Stradom II, Pogoń Kamyk, UKS Sdokół Wręczyca, KS Olimpia Huta Stara, VICTORIA Częstochowa, Naprzód Ostrowy.

„Kampania Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz wszystkich ziemskich hospicjów. W październiku, na znak solidarności z podopiecznymi hospicjum sadzone są żonkilowe sadzonki, by na wiosnę podziwiać jak wzrastają. Bardzo starają się, aby Pola Nadziei były prawdziwym świętem idei hospicyjnej, dlatego organizowanych jest szereg wydarzeń towarzyszących w które angażują mieszkańców Częstochowy i okolic. To wyjątkowy czas, który jest dla nas również okazją, do uświadomienia społeczeństwu i uwrażliwienia go na potrzeby osób dotkniętych przewlekłą chorobą.”