Sportowa niedziela Orlików ! :)
W niedzielny poranek drużyna Orlików Sportowej Częstochowy prowadzona przez Oskara Sikorę rozegrała trójmecz z drużynami Rakowa Częstochowa rocznik 2007 i Victorii Częstochowa rocznik 2006.
Zawody odbyły się w systemie mecz i rewanż.
Najlepsza okazała się nasz drużyna, która zgromadziła w 4 meczach 8 punktów. Raków 2007 zgromadził 7 punktów a Victoria 2006 1 pkt.
„Na wstępie chciałbym podziękować trenerowi Kościańskiemu i trenerowi Marczykowi za możliwość rozegrania takiego mini turnieju. Jeżeli chodzi natomiast o grę naszego zespołu to jestem bardzo zadowolony z dwóch pierwszych meczy, które zagraliśmy bardzo dobrze. Chłopcy starali się grać dokładnie piłką co owocowało w sytuacje bramkowe, które wykorzystywaliśmy. Gra w meczach rewanżowych wygląda nieco gorzej, w obu spotkaniach ratowaliśmy wynik w ostatnich sekundach. Chłopcy po dwóch zwycięstwach poczuli się pewniej i w dwóch następnych spotkaniach nie było już takiej koncentracji jak na początku. Powodowało to straty przy rozegraniu piłki, które przemieniły się w bramki dla przeciwników. Podsumowując, całe zawody oceniam na plus, jest kilka mankamentów do poprawy, które będziemy starali się eliminować. W przyszłą sobotę wybieramy się na turniej do Kłomnic natomiast w następną niedziele rozegramy sparing z Victorią.” – powiedział po zawodach trener Oskar Sikora.
Sportowa 1-0 Raków 07: Bruzda
Sportowa 5-1 Victoria: samobójcza, Despet, Despet , Despet, Golański