Trenerzy na Football Workshop

W miniony weekend nasi trenerzy byli na kursie wzorowanym na zajęciach angielskich, które zdobyły uznanie na całym świecie. Za szkoleniu został przedstawiony schemat szkolenia piłkarzy w Anglii zaczynając od roczników U7 i doprowadzając zawodnika do gry w dorosłej piłce. Organizatorzy nie kryli zaskoczenia z niskiej frekwencji na warsztatach. Byliśmy jedynym klubem z Częstochowy gdzie stawili się prawie wszyscy trenerzy grup prowadzonych w Sportowe Częstochowie.

Wielkie podziękowania dla Colina Reida, Jacka Pobiedzińskiego oraz Piotra Bastera za podzielenie się z nami swoją wiedzą oraz doświadczeniem ze szkolenia młodych piłkarzy.

Podczas trwania szkolenia pojawiły się takie osobistości jak Jan Benigier, Jacek Magiera oraz Dariusz Gęsior.

Colin Reid- Trener z licencją UEFA A. Twórca Reid Football Development – organizacji szkolącej trenerów w Wielkiej Brytanii i za granicą (współpracował m.in. z włoskim związkiem piłki nożnej). W swojej pracy szkoleniowej skupia się na doskonaleniu akademii piłkarskich pod względem bezpieczeństwa dzieci i postępowania w przypadku kontuzji zawodnika.
Podczas swojej 25 letniej kariery pracował w wielu klubach między innymi: Leyton Orient FC, Charlton Athletic, Tottenham Hotspurs, Stevenage Borough FC, West Ham United.
Colin Reid oraz jego zespół trenowali wielu czołowych zawodników wśród których byli Peter Crouch, Ledley King, Jermain Defoe, Glenn Johnson, Scott Parker, Kieran Richardson, Nicky Shorey Mark Noble, James Tomkins, Michael Kightly.

Jacek Pobiedziński- Prowadził następujące zespoły młodzieżowe:

London Eagles FC U8, U9, U13, U14, U15, Whetston Rangers U16 oraz Ruslip Rangers U16.

Jego doświadczenie w seniorskiej piłce nożnej to trenowanie drużyn Laverstock Green FC, Colney Heat FC. Obecnie przygotowuje amatorską reprezentację Polski do nieoficjalnych Mistrzostw Świata.

Piotr Baster- Trener z wieloletnim doświadczeniem uzyskanym podczas pracy w wielu angielskich klubach piłkarskich. Posiada licencję FA UEFA B. Pracował między innymi jako główny trener żeńskiego zespołu Crystal Palace, trener w Arsenal Development Centre, Middlesex County (U9 and U10), główny trener w klubie London Eagles, North West London. Prowadzi zajęcia piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych w Londynie.