Wracamy po wakacyjnej przerwie !

Wraz z rozpoczęciem przygotowań do sezonu 2016/2017 przez zawodników wznawiamy wpisy na naszej strony.

Wakacje dobiegają końca, do rozpoczęcia roku szkolnego pozostał tydzień, a więc większość młodych piłkarzy wróciła z wakacji pełna chęci i energii do zabawy a przy okazji podnoszenia swoich umiejętności piłkarskich.

Kilku zawodników wakacje spędziło na obozie sportowym w Jantarze gdzie od porannych godzin zaczynali dzień na sportowo. Oprócz treningów i gier wewnętrznych był też czas na inne atrakcje, między innymi: zwiedzanie zamku Malbork , rejs statkiem w Gdańsku, zwiedzanie Gdańska, Krynicy Morskiej, Latarni morskiej oraz wiele innych atrakcji. Treningi i opiekę sprawowali miedzy innymi nasi trenerzy Tomasz Szewczyk i Piotr Purgal

Młodzi adepci piłki nożnej w naszym klubie rozpoczęli treningi 16 sierpnia. Na pierwszym treningu rocznika 2008 stawiło się 26 zawodników. Po rozgrzewce i ćwiczeniach oswajających z piłką została przeprowadzone gra wewnętrzne na dwóch małych boiskach . Było widać u większości chłopaków głód gry w piłkę. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem, w którym nasza drużyna będzie występować w lidze E2 Orlik Gr. II. Naszymi ligowymi rywalami będą miedzy innymi: Liswarta Krzepice, Znicz Kłobuck, Ajaks I Częstochowa, Naprzód Ostrowy, Liswarta Popów.

W sobotę 20 sierpnia na boisku KS Stradom Częstochowa rozegraliśmy pierwszy sparing przygotowujący drużynę do sezonu. Na meczu trener Sportowej nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników z różnych przyczyn. Mamy jednak nadzieję, że na kolejnych meczach kontrolnych oraz spotkaniach ligowych frekwencja wśród zawodników wzrośnie, co będzie korzystne dla samych zawodników jak również całego zespołu. Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. W zespołach było widać zdenerwowane i niepewność w poczynaniach boiskowych, jednak z minuty na minutę gra obu drużyn wyglądała coraz lepiej. Pierwszego gola w meczu zdobyła drużyna Sportowej, autorem trafienia był Bartosz Parkitny po dobrym podaniu Alana Radło. Po straconej bramce goście zabrali się do odrabiania strat w efekcie doprowadzili do wyniku 3:5 lecz przed końcem pierwszej połowy nasi zawodnicy strzelili kolejne bramki i schodzili z boiska z prowadzeniem 7:5. Druga połowa to już dominacja naszego zespołu. Stworzyliśmy dużo akcji lecz brakowało nam skuteczności w ich wykończeniu.

Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa vs KS Stradom Częstochowa 11:5

Bramki dla naszej drużyny strzelali

6x Bartosz Parkitny

2x Filip Węgrzyn

2x Alan Radło

Adam Skorek

„ Jestem zadowolony z wyniku i bramek zdobytych w dzisiejszym meczu po których widać radość każdego zawodnika po zdobyciu gola. Wynik, mimo, że bardzo cieszy to jest sprawą drugorzędną, w tych kategoriach wiekowych ma on małe znaczenie i bardziej skupiamy się na samej grze i jej jakości. Nie możemy spoczywać na laurach, trzeba wyciągać negatywy z naszych poczynań i nad mini pracować na treningach. Jedną z naszych bolączek jest mały przegląd gry, brak podejmowania szybkich decyzji, wykorzystywanie całości boiska nad czym pracujemy cały czas. Jeśli grupa zawodników z dzisiejszego meczu będzie regularnie trenować tak jak ma to miejsce teraz to jestem spokojny o przygotowanie do sezonu.” Powiedział Trener naszej drużyny Tomasz Szewczyk

Po jednym z naszych treningów które odbywają się w Poniedziałki, wtorki czwartki o godzinie 17:30 na nowym boisku przy ul. Lourdyjskiej zapytaliśmy naszego drugiego trenera a zarazem Prezesa naszego klubu co sądzi o przygotowaniach. „Jestem bardzo zadowolony z frekwencji jaką mamy na każdym treningu. Widać radość z gry i trenowania wśród uczestników – a to jest dla nas najważniejsze. Obecnie szkoleniowo naszym największym problemem jaki można zaobserwować na treningach są szybkie i trafne podejmowanie decyzji boiskowych a następnie ich wykonanie. Cały czas będziemy nad tym pracować i mamy nadzieję, że poprawimy tą kwestę, która nie jest łatwa do opanowania. Ale nie możemy narzekać, że jest ciężko, skoro idziemy na szczyt!”

Zaplanowane sparingi

28.08 godzina 9:00 zbiórka 8:40 boisko ul. Lourdyjska

Sportowa Częstochowa vs Akademia Zawiercie

13.09 (Wtorek) godzina 16:30 zbiórka 16:10 boisko treningowe Skry ul. Powstańców