Zakończenie sezonu ligowego

W sobotę 18 czerwca na boiskach w Konopiskach odbyły się turniej kończący rozgrywki ligi żaków Podokręgu Częstochowskiego w sezonie 2015/2016. W turnieju wystąpiło 15 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy. Sportowa Częstochowa wystawiła dwie drużyny. Sportowa Częstochowa A rywalizowała w grupie C z Orzeł Konopiska oraz Ajaksem Częstochowa. Wszystkie mecze w grupie C były bardzo wyrównane.

wynik

Bramki dla SSC

Sportowa Częstochowa A

Orzeł Konopiska

3’Parkitny,6’Sikora, 12 Parkitny

Ajaks Częstochowa I

Orzeł Konopiska

Ajaks Częstochowa I

Sportowa Częstochowa A

10’ Radło A.

W naszej grupie zabrakło drużyny Naprzód Ostrowy. Sportowa Częstochowa mino dobre gry i wyrównanych meczy zajęła 3 miejsce w grupie i czekała na mecz przeciwnika z grupy A który zajął 3 miejsce.

Po podsumowaniu pkt było wszystko jasne. Kolejnym przeciwnikiem Sportowej „A” był Lot Konopiska. W tym meczu było widać ze nasza drużyna była zdecydowanie lepsza technicznie co procentowało wygranymi pojedynkami 1vs1 po których dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich. Pierwszy listę strzelców dwu krotnie wpisał się Jakub Sikora i a jedną bramkę dołożył Alan Radło. Mecz z Lotem zakończył się łatwym zwycięstwem SSC 3:0 i tak czekaliśmy na kolejnego rywala którym okazała drużyna z Kłomnic. W tym pojedynku schodziliśmy jako przegrani mecz zakończył się 4:2 dla Kłomnic. Lecz piłkarsko nasi zawodnicy nie wyglądali gorzej a nawet momentami prezentowali lepszą piłkę od przeciwników.

W grupie A gdzie występowała nasza Sportowa „B” znalazły się takie zespoły jak : ISD-AJD Częstochowa, Lot Konopiska, Olimpia Huta Stara. Druga ekipa SSC turniej rozpoczęła bardzo dobrze od wygranej 3:0 z Lotem Konopiska, W naszej drużynie widać było zaangażowanie i chęci do podejmowania rywalizacji. Z biegiem turnieju przydarzały się błędy z wyprowadzaniem piłki od własnej bramki co skutkowało stratami i sytuacjami dla przeciwników ale nasi piłkarze muszą uczyć się krótkiej gry podaniami, która zaprocentuje w przyszłości. Nasze mecze mogły się podobać dzięki dobrej i aktywnej postawie wszystkich naszych zawodników dlatego każdy z osobna zasłużył na słowa pochwały.

Zawody można zaliczyć do udanych było kilka ładnych akcji oraz przepięknych bramek.

Dziękujemy rodzicom za doping w tym turnieju ja i w całym mijającym sezonie 2015/2016. Mamy nadzieje ze w nadchodzącym sezonie również będziemy mogli liczyć na wsparcie rodziców. Ze sportowymi pozdrowieniami SSC