Orlicy w akcji !
Estimo Cup Turniej dla rocznika 2005/2006, gdzie brali udział nasi Orlicy z rocznika 2006/2007.
1. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa 0-1 Gmina Kłomnice. „Mieliśmy kilka dogodnych okazji, jednak gra z drużyną o rok starszą sprawiła nam duże problemy w walce fizycznej. Bardzo dobrze wyglądaliśmy technicznie co zaprocentowało dobrą grą i mimo porażki, byłem zadowolony z postawy chłopców.” – trener Oskar Sikora.
2. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa 0-0 Warta Mstów. „W tym meczu dużo okazji z obu stron. Fizycznie nie wyglądało to już tak źle jak w pierwszym meczu, bo przeciwnicy również mieli kilku zawodników z naszych roczników, walka była wyrównana a podział punktów był sprawiedliwym wynikiem.” – trener Oskar Sikora.
3. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa 1-0 Lotnik Kościelec. „Piękna bramkę zdobył Kuba Golański w 3 minucie spotkania. Cały mecz dyktowaliśmy warunki. Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki, jednak duże brawa i słowa uznania należą się bramkarzowi z Kościelca, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.” – trener Oskar Sikora.
4. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa 1-2 UKS Raków. „Chłopcy wyszli na ten mecz bardzo zmotywowani. Po stracie bramki wydawało się, że drużyna Rakowa pójdzie za ciosem, jednak to my odpowiedzieliśmy bramką na 1-1 po strzale Kuby Despeta. W końcowych minutach spotkania rzut wolny z bliskiej odległości dał UKS raków zwycięstwo i późniejszy triumf w turnieju. Warto zaznaczyć, że drużyna Rakowa straciła jedną bramkę w turnieju i był to gol stracony w meczu z nami. Było bardzo blisko remisu... szkoda tego meczu, lecz taki jest sport.” – trener Oskar Sikora.
5. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa 0-1 Polonia - Unia Widzów. „Mecz z drużyną, która przewyższała fizycznie wszystkie drużyny w tym turnieju. Każdy zawodnik z Widzowa był urodzony w 2005 roku. Muszę jednak zaznaczyć, że nasi chłopcy dzielnie walczyli a bramkę straciliśmy po atomowym strzale z dystansu, pewnie nie jeden dużo straszy bramkarz miałby problem z takim strzałem.” – trener Oskar Sikora.
6. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa 0-0 Unia Rędziny. „Kolejny mecz gdzie gramy z drużyną o rok starszą. Mecz bardzo wyrównany, świetne dwie interwencje naszego młodego bramkarza z rocznika 2007 Mikołaja Sojdy dały remis naszej drużynie i 5 miejsce w turnieju.” – trener Oskar Sikora.
"Podsumowując wielkie brawa dla chłopaków. Pokazali charakter i wolę walki, nie przestraszyli się starszych i większych przeciwników. Trzy mecze przegrane, przegrywaliśmy tylko jednym golem. Pojedynki z triumfatorem turnieju UKS Raków i vice mistrzem Gminą Kłomnice przy odrobinie szczęścia mogliśmy zremisować. Jeszcze raz brawa dla chłopaków i pracujemy dalej" – na koniec tak skwitował cały turniej ponownie trener Oskar.