Sparingowe granie dla Sportowej Częstochowy !!

Pierwszy raz w tym roku żaki rozegrały sparing na świeżym powietrzu. O godzinie 9:00 rozpoczął się mecz pomiędzy Stowarzyszeniem Sportowa Częstochowa a KS Stradom Częstochowa. Mecz trwał 120 min . Trener Tomek miał do dyspozycji 22 zawodników. Pierwszą bramkę dobyli gospodarze za sprawa Patyka Esmunda który pokonał bramkarza gości już w drugiej minucie meczu. Na kolejną bramkę nie było trzeba długo czekać Sportowa poszła za ciosem, efektem była strzelona w 4 minucie bramka przez Stanisława Nalewajka. W 10 minucie zawodnicy Stradomia wyprowadzili szybki kontratakami po, którym zdobyli bramkę kontaktową. Przez kolejne 10 minut gra wyrównała się kilku krotnie Sportowa zagroziła bramce Stradomia, bardzo dobre strzały Alana Radło bronił bramkarz gości. Z minuty na minutę zawodnicy Stowarzyszenia przejmowali inicjatywę w meczy efektem było strzelenie kolejnych 9 bramek. Drużyna Stradomia odpowiedział 3 skutecznymi kontratakami zakończonymi bramkami.

Można bardzo optymistycznie spoglądać na kolejne mecze, widać ze drużyna ma ogromny potencjał. Jeśli dołożymy do tego elementy taktyki: ustawienie się , poruszanie po boisku nasza gra z meczu na mecz będzie wyglądała jeszcze lepiej powiedział trener Tomek po zakończonym meczu

Skład : Michał Szymczyk, Piotr Bajor, Dawid Molędzki, Patryk Esmund, Maciek Esmund, Krzysztof Francikowski, Kuba Skoczewski, Mikołaj Kąkolewski, Michał Kubat, Jakub Kwiatkowski, Staś Nalewajka, Bartosz Parkitny, Jakub Pedziwiatr, Mikołaj Przesłański, Alan Radło, Filip Radło, Jakub Sikora, Adam Skorek, Franek Szota, Filip Węgrzyn, Olek Zemła.

Wynik Sportowa Częstochowa vs Stradom Częstochowa 11:5

Bramki:

Stowarzyszanie Sportowa Częstochowa

2’ Patryk Esmund, 4’Stanisław Nalewajka; 20’ Bartosz Parkitny; 51’ Stanisław Nalewajka; 59 Alan Radło;68 Stanisław Nalewajka; 80’ Adam Skorek; 82 Alan Radło; 104Dawid Molędzki; 110’ Adam Skorek; 115’ Mikołaj Przesłański

Stradom Częstochowa

10’ ; 28’ ; 47’ ; 76’ ; 98’