Kolejny test-mecz żaków

Do wtorkowej potyczki Sportowa przystąpiła w bardzo dobrych nastrojach, po wygranym łatwo sparingu ze Stradomiem ( 11:5) tym razem ulegli Sokołowi Olsztyn 5:9. Od pierwszych minut gospodarze narzucili twarde warunki. Oby dwa zespoły chciały otworzyć wynik spotkania. W 10 minucie po lewej stronie boiska został sfaulowany zawodnik Sportowej. Do piłki podszedł Jakub Sikora który mocno wbił piłkę w pole karne, gdzie w zamieszaniu pod bramką przeciwnika najlepiej odnalazł się dobrze spisujący się we wtorkowym meczu Jakub Nowak który kolankiem wpakował piłkę do bramki. Sokół Szybko wyrównał po prostopadłym podaniu do swojego napastnika , który ze spokojem wykończył akcję. Takich akcji Sokoła było kilka gdzie napastnik gospodarzy czyhał za plecami naszych obrońców. Mecz można zaliczyć do tych najbardziej zaciętych. Oby dwie drużyny nie odstawiały nogi. Wynik końcowy jednak nie jest najważniejszy w meczach sparingowych.Kolejne zawody naszych młodych piłkarzy odbędą się w piątek ze Skrą oraz w sobotę z Naprzód ostrowy.

„Był to dla nas bardzo ciężki mecz kilku zawodników z Olsztyna było starszych lecz na tle przeciwnika nasza gra nie wyglądała źle. Mamy jeszcze problemy z trzymaniem przypisanych pozycji ale nie ma co się dziwić w tym wieku każdy chce mieć piłkę przy nodze i strzelić golą. Wynik jest sprawą drugo rzedną jeśli chcemy czego się nauczyć to musimy grać z drużynami lepszymi od siebie, a przyjdzie taki czas ze wygramy z tymi drużynami wtedy zwycięstwo będzie smakuje o wiele lepiej.”- powiedział trener Tomek po meczu

Skład: Michał Szymczyk, Mikołaj Sojda, Bartosz Parkitny, Krzysztof Francikowski, Filip Radło, Alan Radło, Maciek Esmund, Patryk Esmund, Jakub Nowak, Franciszek Szota, Olek Zemła, Krzysztof Gzieło, Adam Skorek, Stanisław Nalewajka, Jakub Sikora, Mikołaj Kąkolewski

Sokół Olsztyn vs Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa 9:5

Bramki

Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa

9’ Jakub Nowak, 15’ Alan Radło; 43’ Jakub Sikora; 60 Jakub Nowak; 62’ Alan Radło

Sokół Olsztyn

10’; 20’; 30’; 35’ 37’; 40’; 54’; 56’; 64’